OKULLARA KURAN DERSİ

10 Aralık 2008 tarihli Sabah gazetesinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Köksal Toptan’ın şu sözleri yer alıyor.

“Zorunlu din dersi kalkabilir. Buna karşılık devletin din eğitimi ihtiyacını karşılaması gerekir.”

Okullardaki din dersleri kaldırılmalıdır, bu yetmez.

İmam-Hatip liseleri de kapatılmalıdır.

Devlet, din konusunda köklü ve kalıcı düzenlemeler yapmalıdır.

Şimdiki sistemde kimse İslam dinini öğrenemiyor. Çünkü yılların ihmali ile analar babalar dini inancın önemini benimsememişler, bunu çocuklarına yansıtamıyorlar.

Bir bölüm analar babalar da dini iyi bildiklerini sanıp hurafeleri dini bilgi diye çocuklarına veriyorlar. Bunun sonucu gelinen nokta işte bu gün ortada.

Bir gurup genç, imam hatip liselerinde dini bilgilerle donatılarak yetiştirilirken, bunun tam karşıtı daha çoğunluk bir gurup insan da diğer liselerde dini bilgilerden hemen hemen yoksun olarak yetişiyorlar

Bu iki genç nesil birbirleri ile laik ve laik olmayan gibi derinlemesine bölünerek toplum içinde yaşamaya başlıyorlar. Zaman zaman bunların karşı karşıya geldikleri her yerde görülüyor, siyasi partiler de buralardan medet ve oy umarak bu duruma sahip çıkıyorlar

İmam hatip liseleri kapatılmalıdır.

Okullarda ki din dersleri de kaldırılmalıdır.

Arap dilinden Kuran öğreten Kuran kursları da kapatılmalıdır.

Tabi bunlar olunca yerine bir şeyin konması gerek. Peki yerine ne konmalıdır?

Açık ve net olarak yerine konulması gereken şudur: İlkokul birinci sınıflardan başlayarak lise son sınıflara kadar okullara Kuran dersi konmalıdır. Öyle Arapçası falan değil, dilimize çevrili Kuran dersi…

Çocuk ilkokul birinci sınıfta Allah’ı Peygamberi, Kuran’ı tanımalıdır.

İkinci sınıfta bu tanımaya devamla melekleri, ahireti kelimeyi şehadeti öğrenmelidir.

Üçüncü sınıfta bunlara ilave olarak, iman esasları verilmelidir.

Dördüncü ve ilerleyen sınıflarda bu işin uzmanlarınca hazırlanan ayetler kavratılmalıdır. Yalan söylemenin kötü oluşu, temizliğe verilen değer, ana babaya saygı gibi…

Lise ikinci sınıfta istek, yetenek ve ilgisine göre çocuklardan Kuran’ı Arapçasından okumak öğrenmek isteyenler, imam olmak isteyenler ayrılmalı ve onlara ağırlık verilmelidir.

Ve lise bittiğinde herkes, Türk toplumunun her ferdi böylece Kuran’dan dinini öğrenecektir. O zaman bu eğitim topluma yansıyacak ve bakın ne gibi gelişmeler olacaktır:

Kuran dışı ne kadar uygulama varsa son bulacaktır. Mesala türbelerden değil, istenen şey Allah’tan istenecektir.

Tarikatlar, mezhepler, şeyhlikler, şıhlıklar Kuran noktasında buluşacaklar, toplumda birlik bütünlük başlayacak, sevgi ve saygı tohumları gelişecektir.

Paramparça olmuş ne kadar şey varsa, hepsi yok olacak, yerine iyilik, güzellik ve doğruluk gelecektir.

Üniversite bitirip banka kuranlar, siyasetçi olup önemli görevlere gelenler, elinde imkan olup da toplum ve kamu mallarını idare edenler, Allah korkusundan ve ahirette bunlar sorulacak diye, çalıp çırpmayacaklar, milleti soyup soğana çevirmeyeceklerdir.

İhaleye fesat karışmayacak, kamu binaları sağlam yapılacak, yolu kazıp ortasından boru geçirenler orayı eski haline getireceklerdir.

Bu senin partinin adamı, bu benim partimin adamı diyerek ehliyetsiz ve kişiliksiz insanlar yönetim kademelerine getirilmeyecek, bilen, hakkı olan gelecek ve işler iyi idare edilecektir.

Devlet dairesinde kimse azarlanmayacak, hor görülmeyecek, herkese eşit işlem yapılacaktır. Hatır ve torpille iş ve işlemler yapılmayacak, rüşvet denen şey bu ülkeden defolup gidecektir.

Yönetime ceketleri ile gelenler,ceketleri ile gideceklerdir.

Adalet gerçekten yönetimin temeli olacaktır.

Çevre kirliliği sona erecek, herkes çevresine ve kendi temizliğine dikkat edecek, sağlıklı nesiller yetişecek, kumarın, içkinin, falın , büyünün dinen ne büyük bir kötülük olduğu bilinciyle hareket eden insanlar bunları yapmayacak, yapanlar bulunmayacaktır.

Ölçü ve tartı tam yapılacak, kimse kimseyi kandırmayacaktır.

Herkes okuyacak, herkes aklını kullanacak, kimse başkasına aklını kiraya vermeyecektir.

İnsan kendine değer verecek, ne büyük bir varlık olduğunu anlayacaktır.

Anasını babasını kesen, onları sokağa atan insanlar olmayacak, hatta evlerde onlara bağıranlar analarına babalarına of bile demeyecekler, onlar mutlu olacaklardır. Bugün evlat olanlar yarın ana baba olduklarında ayrı davranışla karşılaşmayacaklardır.

Malı helal haram demeden kazanmak değil, helalinden kazanacaklar, fakirin kazanılan parada hakkı olduğu bilincinde insan yetişecek, vergiler sağlam verilecek, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın en görkemli uygulaması Türkiye’de yapılacak ve dünyaya örnek olunacaktır.

Toplum huzurunu bozanlar adliye binalarından bir saat sonra çıkıp ikinci bir eyleme girişmeyecekler, bunlar en ağır ceza ile cezalandırılacaktır.

Oramların yakılması, hayvanların işkenceye tabi tutulması son bulacak, fabrika atıkları dere yataklarına akıtılmayacak, o derelerde balıklar hoplayacaktır.

İnsan kendini sevecek, komşusunu sevecek, çocuklarını sevecek, toplumda güven hasıl olacak, herkes hakkına razı olacaktır.

Fuhuş, zina, kötülük, yalan söyleme, kandırma, atlatma son bulacaktır.

Suç nedir, günah nedir öğrenilecek ve ahirette bu dünyada yapılanların hesabı verilecektir bilincinde insanlar yetişecektir.

Kadın ve erkek insanca yaşamaya başlayacak, kadın itilip kalkılmayacak, eziyet işkence görmeyecek, her gün kocasından sopa yemeyecektir.

Ve daha bu örnekler saymakla bitmez.

Din yaşama şeklidir ve din Kuran’daki dindir. Bu, insanlara okullarda öğretilirse topluma kısaca huzur ve barış gelecektir.

Okullara Kuran dersi konulurken, başka dinden insanların çocukları da unutulmayacak, onlara da kendi dinlerini kitaplarından öğrenecekleri merkezler kurulacaktır.

Unutmayın ki, dinde zorlama yoktur.

Eğer Kuran dersini okullara bu gün koyarsanız, 15 yıl sonra ülkemiz çok büyük değişim, gelişim ve ilerleme gösterecektir.

Bunu Allah rızası için yapın.

Hüküm Allah’ındır, bu hükümler Kuran ayetleridir. Allah’ın hükmünü yerine getirin. Düşünün, aklınızı kullanın, aklını kullanmayanların üzerine acı, ızdırap, sıkıntı, huzursuzluk ve paramparça olmuş bir görünüm olacağını bildiren Allah’ın (yunus 100) kanununa kulak verin.

Düşünün.

Aklınızı kullanın.

Kuran’dan başka yerde din kuralı aramayın.

Bakınız Allah ne diyor:

Gerçek şu, bu Kuran sana ve toplumuna elbette ki bir hatırlatıcı/bir düşündürücü/bir şeref/bir öğüttür. Bu kitaptan sorumlu tutulacaksınız.Zühruf Suresi 44

Eğer aklınızı işletirseniz Allah size ayetlerini açık-seçik göstermiştir. Ali İmran 118

İşte Allah, ayetleri size böyle açıklıyor ki düşünüp anlayasınız. Nur sur. 61

Hâlâ aklınızı çalıştırmayacak mısınız? Enbiya sur. 10

Sadece aklı ve gönlü işleyenler düşünüp ibret alır. Rad sur. 19

Hâlâ düşünmüyor musunuz? Enam sur. 50

Hala aklınızı işletmeyecek misiniz? Araf sur. 169

Ey insanlar, Rabbinizden size indirilene uyun ve O`ndan başka velilere uymayın. Ne kadar da az öğüt alıyorsunuz! Araf 3

Sorumluluk güç oranındadır. Gücü elinde bulunduranlar sorumlusunuz ve bundan sorguya çekileceksiniz.

Unutmayın, insanlığın kurtuluşu, Kuran’ı insanlara çok iyi öğretmekten geçer.

Bunun da yolu, ilkokul birinci sınıftan başlayarak dilimizden Kuran’ı çocuklarımıza öğretmeye başlamaktır.

Bunu yapmaya başlayın dünya ayağa kalkacak, Kuran okullara ders kitabı olarak konmasın diye, nasıl ülkemize saldıracaklardır. Ne kadar satılmış varsa laikliğe aykırı diye bağırıp çağıracaklardır. Amerika ve Avrupa Birliği ülkeleri aldıkları kararlarla bizi nasıl tehdit edeceklerdir.

Bu saldırılardan anlayın ki, Türkiye kurtuluşu yakalamıştır. Artık dünyanın kölesi değil dünyada bizi yönetmeye çalışanların efendisi olacağız.

Kurtuluş Kuran’ı hayata hakim kılmaktadır

                                                                 Necmi AKGÜL

 

Paylaşın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir