İletişim

İletişim adresi:  necmakgul@gmail.com

Paylaşın:
7 Comments

7 thoughts on “İletişim

 1. Selamünaleyküm.Bakara-22=O, yeri sizin için döşek, göğü(SEMAE) de bina yapan, gökten(Semai) su indirip onunla size rızık olarak çeşitli ürünler çıkarandır. Öyleyse siz de bile bile Allah’a ortaklar koşmayın.

  Eğer sema yani gök kelimesini ayetlerde incelerseniz, iki çeşit sema kelimesiyle karşınıza çıkıyor.Semae kelimesindeki ayetler güneş sistemini tanımlıyor.Bakara-22,Ayet de bu durum çok açık görülüyor.Güneş sistemi yaşadığımız bir bina gibi ve semae kelimesiyle yazılmış.Ama daha yakın bir gök, yani atmosfer ve manyetik alanın oluşturduğu 7 kat gök semai kelimesiyle yazılmış.

 2. http://www.tanyolu.com/?p=279
  BURDA SAFFAT 25 . AYET KAFİRLERDEN BAHSEDER.. YARDIMA ÇAĞIRDIKLARI AMA SİZ İNSANLARIN BİRBİRİNE YARDIMINDAN BAHSETMİŞSSİN.. TABİİ ALLAH BUNUDA AKLA GETİRİR.. AMA NAHL 71 PAYLAŞSSANIZ DAHA İYİ .. ALLAH IN SİSTEMİ… DECCALİN PARA SİSTEMİ YAKILMALI… Allah, rızık yönünden bir kısmınızı diğerlerinden üstün kıldı. Kendilerine bol rızık verilenler, rızıklarını ellerinin altındakilere vermiyorlar ki, onda eşit olsunlar. Durum böyle iken Allah’ın nimetini inkâr mı ediyorlar? NAHL 71.. ESSELAMI ALEYKÜM

  • Selam Cem Kalender,

   Ahzap Suresinin 37. ayeti kötü bir geleneği Allah’ın emri ile yıkan bir olayı anlatmaktadır.

   Âyetteki, Artık Zeyd, ondan ilişkisini kesince, Biz onu seninle evlendirdik; ki böylelikle evlâtlıklarının kendilerinden ilişkilerini kestikleri zaman, onlarla evlenme konusunda mü’minler üzerine bir güçlük olmasın ifadesiyle, tekrar evlâtlığın öz oğul sayılmadığı-sayılmayacağı ve evlâtlığın boşadığı eşin öz oğulun eşi gibi haram olmayacağı beyân edilmiştir.

   Selam ve dualrımla sevgiler, saygılar..

   Necmi Akgül

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir